FANTASTISK: Per Einar Gravdahl blir rost opp i skyene av alle som er faste brukere av skisporene på Berger. Han er som regel å se på ski, eller kjørende rundt i Berger marka på vinterstid.

Det blir Onsdagsrenn i flotte skispor

Helgens mengder med hvit herlig nysnø, gjør at fra og med førstkommende onsdag er det skirenn i Seterkleiva.

Annonse

Skisporene lokker på barna, og til onsdag blir det årets første skirenn i Seterkleiva.

Annonse

Med et navn som Frysihjæl, ligger det i kortene at minusgrader er å forvente. I fjorten dager har det ligget skispor fra Seterkleiva og inntil Blindevann og Siljustugu. Med helgens 25 centimeter med nysnø er det nydelige forhold i skisporene.

ONSDAGSRENN
– Vi starter med onsdagsrenn igjen, fra førstkommende onsdag. Nå er det flotte forhold for skiløpere, så her er det bare å møte opp ved Seterdammen til onsdag klokken 1730, forteller Harald Inge Sand leder for skigruppa i Berger IL.
Skisporene på Berger dukker ikke opp av seg selv, men blir lagt med omhu og omtanke av Per Einar Gravdahl, og Atle Stenestø.
I hovedsak er det Per Einar Gravdahl som sitter bak spakene, og kjører skispor både sent og tidlig. Søndag morgen var han igjen tidlig oppe, og kjørte over løypene med skuteren, før han dro til skogs og hentet stormaskinen.
– Endelig kom det nok snø til å få kjørt med den store tråkkemaskinen. Hittil har det bare vært nok snø til å kjøre med skuteren, sier Per Einar Gravdahl.
Les mer i ukens utgave av Svelviksposten.

LØYPER
Ifølge løypetelefonen ble det på søndag kjørt opp spor hele veien fra Røysjø, Nesbygda til Svelvik, og inntil søndre Svanevann og båsen rundt. Det meldes om litt lite snø enkelte steder.
På Berger er det kjørt spor fra Seterdammen inntil Holtanstø og Siljubekk. På grunn av trær som ble tatt av vinden i romjulen, må det litt dugnad til med motorsagen, før man får kjørt alle spor på Berger.

 

Kommentarer

Aktivitet på Facebook

Siste nytt