FRA NEW ORLEANS - TIL SVELVIK: Den amerikanske jazz og soulsangerinnen Tricia Boutté kommer til Adax fredag denne uka.
Tricia Boutté og Gumbo til Adax fredag
Det blir tradisjonell jazz, karibisk musikk, gospel, parademusikk og funk, kobinert med humor - på Adax Fabrikker i morgentimene fredag.
Som en del av Arbeudslivets Kulturseilas, fortsetter strømmen av kulturelle opplevelser for de ansatte ved Adax Fabrikker i Svelvik. Imorgen blir det „en velsmakende gryte fra New Orleans“ på menyen i fabrikklokalene.
Hovedattraksjonen er gruppen Gumbo, men for ytterligere å bygge opp under det musikalske budskapet har de også med seg en ekte New Orleansdiva, den amerikanske jazz og soulsangerinnen Tricia Boutté-Langlo, også kalt „Teedy“ eller „Sista Teedy“. Sammen med Gumbo kombineres scenesjarm, humor, spilleglede og overraskelser til en eksotisk opplevelse i vintermørket.
Arrangementet inngår i en serie kulturelle opplevelser som de ansatte ved bedriften har fått tatt del i gjennom de senere årene. Hensikten med Arbeidslivets KulturSeilas er å gjøre kunst- og kulturopplevelser til en naturlig del av hverdagen.
Med dette innslaget er det vel bare å fastslå at de ansatte og bedriften er et godt stykke vei videre - på den kulrurelle seilasen.